piątek, 24 kwietnia 2015

Jak skorzystać z aplikacji mobilnej, gdy nie mamy smartfona lub tabletu?

Teraz już prawie wszystko jest mobilne i z dodatkiem mobile. Ale co robić, gdy jednak nie jesteśmy posiadaczem smartfona, nie mamy też tabletu, bo akurat nie jest nam potrzebny? Wystarczy ściągnąć odpowiednie oprogramowanie na nasz komputer.
By skorzystać na komputerze tradycyjnym z aplikacji w systemie Android wystarczy oprogramowanie BlueStacks App Player.
Opis programu: Emulator BlueStacks App Player pozwala na błyskawiczne uruchamianie na pełnym ekranie monitora aplikacji, które dostępne są wyłącznie dla systemu Android.
Rozmiar pliku:  12,98 MB
System operacyjny: Windows Vista / 7
Licencja: bezpłatna

Z jakich aplikacji możemy skorzystać?
Wystarczy wejść na Google Play i się rozejrzeć, ale z takich bardziej znanych to:
Allegro, OLX.pl, Instagram, aplikacje bankowości mobilnej, gry na Androida.

Jakie są realne korzyści?
Allegro co jakiś czas swoim użytkowników przesyła kupony rabatowe (pisałam o tym Allegro mobile - nowe kupony rabatowe), które można wykorzystać, ale jedynie robiąc zakupy za pośrednictwem mobilnej aplikacji. A więc korzystając z tej wersji serwisu mamy szansę na obniżenie cen naszych zakupów.

Na OLX.pl niedawno był konkurs, w którym do wygrania było 20 iPadów mini. Aby wziąć w nim udział wystarczyło dodać 3 ogłoszenia przez aplikację mobilną. Proste, nie?

Kolejna to aplikacje bankowe. Wiele banków oferuje specjalne produkty finansowe, które dostępne są tylko przez mobilne aplikacje. Choćby taka lokata bankowa z wyższym oprocentowaniem niż lokata zawierana tradycyjnie w oddziale. Wyższy zysk tylko dzięki temu, że skorzystamy z mobilnej bankowości.

Jeśli chodzi o blogerów, to na pewno chętnie wykorzystają każdy kanał social media do promowania swojej strony, takim kanałem, ale tylko mobilnym też jest coraz bardziej popularny Instagram.

Jak pobierać aplikacje?
Na naszym wyświetlaczu klikamy w ikonkę podpisaną "Search" i po wyświetleniu paska wyszukującego wpisujemy poszukiwaną przez nas nazwę aplikacji. Oczywiście, aby móc coś ściągnąć, najpierw konieczne jest zalogowanie się na swoje konto w Google Play.

Jak to działa w praktyce?
Osobiście korzystam z darmowej wersji tego programu (konieczność instalacji niektórych aplikacji), nie jest on idealny, często się "zamula", a czasem ma problemy z instalacją, takie dostaję komunikaty, a w rzeczywistości np. taki Instagram zainstalował mi się po czasie i tak, gdzieś w tle. Zresztą o tym programie i używaniu go tylko za pośrednictwem stacjonarnego komputera napiszę parę słów w osobnym poście. 
Gdy uruchamiam BlueStacks App Player nie działa u mnie klawiatura numeryczna (ta z prawej strony), jednak bez problemu cyferki wpisuję za pomocą klawiszy nad literami. Można skorzystać też z płatnej wersji. Zresztą wszystko wyjdzie w używaniu.

3 komentarze:

  1. Dobra aplikacja, czasami z niej korzystam na Windows 8

    OdpowiedzUsuń
  2. ja musiałam wgrac córce POU na kompa :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.