czwartek, 21 maja 2015

Instagram bez smarfona, jak dodawać zdjęcia z komputera

Pisałam Wam niedawno o możliwości korzystania z aplikacji mobilnych na komputerze, a dokładnie Jak skorzystać z aplikacji mobilnej, gdy nie mamy smartfona lub tabletu? To samo tyczy się aplikacji Instagram. Dziś powiem Wam jak wrzucać tam zdjęcia bezpośrednio z komputera. Jedynie założenie konta odbyło się poprzez smartfon, ale o to wystarczy poprosić kogoś znajomego, potem zmieniamy hasło i działamy.


Ja korzystam obecnie z dwóch programów. Pierwszy to oprogramowanie BlueStacks App Player. Z jego pomocą poprzez Google play instalujemy u siebie aplikację Instagram i za jego pośrednictwem dodajemy tam zdjęcia bezpośrednio z komputera. 


Wchodzimy w ikonkę Instagram, logujemy się i korzystamy z aplikacji w ten sam sposób, co w smartfonie. Tam też uzupełniłam swój profil o zdjęcie profilowe, bo nie da się tego zrobić korzystając bezpośrednio z komputera.

Jak dodawać zdjęcia przy pomocy BlueStacks? 
Klikamy w niebieską ikonę aparatu.
Następnie w tę z lewej strony.

Z menu wybieramy "Pick From Windows" i dodajemy zdjęcie z dysku komputera. Trzeba będzie je jeszcze wykadrować, ale to już za pomocą narzędzia wbudowanego w Instagram, no i koniecznie dodać jakiś podpis. Ja tak dodaję zdjęcia zrobione moim aparatem fotograficznym.

Trochę deprymuje mnie wolne działanie programu, no i konieczność instalacji jakiś programików, jeśli chce się korzystać z BlueStacks za darmo. Jednakże pojawił się u mnie problem z dodawaniem zdjęć robionych telefonem. Istota Instagramu, to właśnie dzielenie się zdjęciami z telefonu, bo przecież nie zawsze nosimy ze sobą swój aparat telefoniczny, ale komórkę owszem. Nie mam smartfona, ale mój telefon robi całkiem przyzwoite zdjęcia w dobrej rozdzielczości, również z lampą. A więc wrzucam je do komputera i niestety przy przerzucaniu takich zdjęć za pośrednictwem BlueStacks na Instagram pojawia się u mnie komunikat "Unable to download file".

Program Gamblr. jako narzędzie do wrzucania zdjęć z komputera na Instagram
Tu ratunkiem dla mnie jest program Gamblr. Oczywiście darmowy. Instaluję go na komputerze i uruchamiam. Pierwsze co należy zrobić to zalogować się tak jak na Instagramie, nie ma opcji zapamiętania użytkownika, więc robimy to za każdym razem.

Dalej już pozostaje załadowanie zdjęcia, powinno już być odpowiednio przycięte. Zalecany jest format pliku JPG, JPEG o roznmiarze <500kb, rozdzielczość 650x650px. Ale tak naprawdę najważniejsze jest, by to był kwadrat o nie większej rozdzielczości niż ta zalecana. Do przefiltrowania naszego zdjęcia wystarczy nawet zwykły Paint i funkcje "Zaznaczanie" i "Przytnij".
A więc klikamy w  "Choose File", wybieramy zdjęcie z komputera i potwierdzamy klikając w "Upload".

Teraz pozostało jeszcze nam dodanie opisu do wrzucanej fotografii. Uzupełniamy pole "Caption:". Możemy od razu dodać #hashtagi, czyli słowa klucze zaczynające się zawsze od znaczka #. Dzięki temu nasz wpis będzie mógł być widziany bardziej globalnie. Linki również można dodawać, ale nie są one aktywne, dlatego jeśli np. Instagram służy nam również do promocji bloga, warto zadbać, aby w opisie naszego profilu był podany nasz aktualny adres strony internetowej (tam link jest aktywny). Gdy wpis jest gotowy, to klikamy w "Save Caption".

Dalej "Upload Another" i w tym momencie nasze zdjęcie zostaje opublikowane na naszym instagramowym profilu. Ten programik działa bardzo szybko i sprawnie.
 
Efekt możemy obejrzeć na komputerze za pośrednictwem strony Instagram.com lub poprzez program BlueStacks.

Program BlueStacks można ściągnąć TU, a Gramblr. TU.  


Zapraszam na mój początkujący profil instagramowy miraga80_, a jeśli chcecie poczytać więcej o mediach społecznościowych, to zapraszam na profil fp Blogowe wyzwania MGB, gdzie w tym miesiącu znajdziecie cykl na ten temat, a obecnie właśnie mowa o Instagramie.

Edit Aktualizacja 22.09.2015Wrzucanie zdjęć na Instagram z komputera: aktualizacja Gramblr

7 komentarze:

 1. A coś bez... instalowania?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie działa też apka Instagram PC. Oprócz tego Later i InstaPic to chyba moje ulubione narzędzia do zarządzania osobistym kontem na Insta:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. g..no prawda
   To co Ty promujesz cwaniaczku to zwykły scam, nie nabierajcie na to, wydacie kupe kasy za sms itp.
   najlepszy internet

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. A w czym problem? Tu pisałam post aktualizacyjnyhttp://zyskam.blogspot.com/2015/09/wrzucanie-zdjec-na-instagram-z.html

   Usuń

Dziękuję za komentarze.