niedziela, 16 listopada 2014

Płatne ankiety, co można zyskać i ile zarobić?

W sieci aż roi się od wielu paneli ankietowych, które oferują zysk za wypełnianie poszczególnych formularzy ankietowych. Ale które wybrać?  Które są opłacalne? No i które są wypłacalne?
Ja korzystam z kilku. Myślę, że też nie ma co szaleć z ilością, bo jednak takie ankiety często trwają od 20-40 minut. Przy sprawnym wypełnianiu zawsze można nieco skrócić ten czas, ale często konieczne jest też obejrzenie filmików i dopiero wtedy można odpowiedzieć na pytania, więc czasu trochę to zajmuje.


Co można zyskać?
W większości paneli za każdą wypełnioną ankietę otrzymuje się z góry ustaloną ilość punktów lub złotówek. Po osiągnięciu określonego progu możemy wypłacić pieniądze, zamówić voucher lub wybraną nagrodę. Katalogi nagród są przeważnie widoczne dopiero po zarejestrowaniu się do panelu.

Gdzie się zapisać?
Poniżej przedstawię Wam tylko te serwisy ankietowe, do których sama się zapisałam. Ale tak naprawdę jest tego bardzo wiele, wystarczy poszperać w internecie.

1.Toluna
Panel globalny i popularny. Dla zachęty punkty zdobywa się w tysiącach. Wymienić je można na bony towarowe m.in: do Smyka, Empiku, Tesco i Cinema City oraz na różne gadżety. Dodatkowo można zapisać się na testowanie wielu produktów.
Jeśli macie ochotę dołączyć do panelu, wystarczy podesłać mi swój e-mail lub pozostawić go w komentarzu, na który wyślę Wam zaproszenie. 

2. Ariadna
Ten panel wyróżnia się katalogiem nagród. Za zebrane punkty możemy otrzymać jeden z gadżetów do wyboru. Punkty na niektóre gifty można uzbierać bardzo szybko. Ja na razie skorzystałam z zamiany punktów na domino, a teraz zbieram już na coś droższego.
Rejestracja TU.

3. i-Say
Można je wymienić na bony o wartości 50zł: obecnie do H&M lub Smyk. Ze względu na ten próg trzeba trochę poczekać na możliwość zamówienia bonu ze Strefy prezentów.
Jeśli macie ochotę dołączyć do panelu, wystarczy podesłać mi swój e-mail z imieniem lub pozostawić go w komentarzu, na który wyślę Wam zaproszenie.

4. askGFK
Kolejny serwis zdobywania punktów, które można wymienić na gotówkę, bony rabatowe, e-karty podarunkowe oraz doładowania telefonu. Są też dostępne do wyboru różne gadżety i sprzęt AGD. Cała lista dostępna jest dla osób zarejestrowanych i zalogowanych. Ankiety są dość wysoko punktowane, ale niestety do mnie przychodzą rzadko.
Jeśli macie ochotę dołączyć do panelu, wystarczy podesłać mi swój e-mail lub pozostawić go w komentarzu, na który wyślę Wam zaproszenie.

5. Cenne Opinie
Serwis oferuje zbieranie wirtualnych złotówek za wypełnianie ankiet. Próg wypłaty to 50zł, gdy tyle uzbieramy pojawi się możliwość zamiany ich obecnie na Kartę Maxi. Ja już kod na swoją otrzymałam.

Program punktowy dla osób robiących zakupy w Hipermarketach Carrefour. Tutaj punkty przelicza się na e-kupony, które podczas zakupów są zamieniane na e-bony. Takim e-bonem później można zapłacić za kolejne zakupy.

Zebrane punkty można wymienić na wypłaty gotówkowe w formie przelewu na r-k bankowy lub konto PayPal. Wynagrodzenie wypłacane jest do 15 dnia miesiąca następującego po zgłoszeniu wypłaty.
Rejestracja TU.


8. IMAS OnLine to kolejny panel ankietowy. Tu także zgromadzone punkty można wymienić na bony Sodexo. Można też zlecić przelew na własny rachunek bankowy. Rejestracja TU.

9. Kolejny panel to Reaktor Opinii. Po zebraniu 500 punktów można je wymienić na przelew bankowy w wysokości 50 zł. Jest to nagroda, a więc nie powstaje tu żadne zobowiązanie podatkowe po stronie użytkownika. Rejestracja TU - należy wpisać e-mail i ikonkę Zapisz się. Potem zostaje tylko potwierdzenia Aktywacji przez mail.


Czy warto?
Nie jest to szybki i wielki zarobek, bo wiele ankiet nie pasuje do naszego profilu i jest przerywanych już na samym początku po kilku pytaniach. Ale jednak systematyczne zbieranie w kilku miejscach może zaowocować nagrodami i papierowymi voucherami. Warto też sprawdzić, czy są to miejsca wypłacalne. Ja korzystam tylko z takich paneli, o których mam takie informacje. Jeśli więc dysponujecie chwilą czasu co jakiś czas, to spokojnie możecie czerpać zyski i z tego rodzaju działalności w internecie. I co najlepsze, to wszystko odbywa się online.

Oczywiście polecam przed przystąpieniem przeczytać regulamin każdego z serwisów. Ja zawsze sprawdzam, czy wszystko jest darmowe i jaki jest próg do wypłaty. A firmy obiecują poufność, ochronę danych osobowych i gwarancje wypłaty.

15 komentarze:

 1. Jestem zarejestrowana na askGFK, ale faktycznie bardzo rzadko przychodzą ankiety, ostatnią miałam chyba latem:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam jestem dość krótko w porównaniu do innych paneli, ale kilka ankiet miałam.

   Usuń
 2. przydatny post dla osób, ktore chcą dorobić. Nie wiem dlaczego, ale bałabym sie podjąć tej pracy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam się nic nie traci, rejestracje i korzystanie jest darmowe. Zawsze jak sie nie ma czasu albo nie odpowiada nam ankieta można z niej zrezygnować bez konsekwencji.

   Usuń
 3. Ciekawy pomysł na zarobek, parę groszy więcej zawsze się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł, a kartą do H&M nikt nie pogardzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe :)
  Muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe zestawienie dodałbym jeszcze imas online i e-panel. Od dłuższego czasu piszę blog o zarabianiu na płatnych ankietach http://ankietyinfo.blogspot.com. Obecnie jednak odchodzę trochę od ankiet i skupiam się na dwóch programach qassa i cupsell.pl, w których widzę źródło potencjalnie bardzo, ale to bardzo przyjemnych dodchodów

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bym dodała iWadi.pl. Wysyłają zaproszenia a płatność jest po uzbieraniu kwoty 40 zł przez konto PayPal. Ja się zapisałam, bo mogę dzięki nim wspierać Pajacyka - już zrobiłam pierwszy przelew :)

  OdpowiedzUsuń
 8. do zestawienia dodałbym kilkanaście innych tu jest moje zestawienie http://centrumplatnychankiet.cba.pl/ zapraszam na mój blog http://zarobnaankietach.blogspot.com/ mój zarobek z ankiet w tym miesiącu to ponad 200 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ankiety internetowe to ciekawy sposób na dorobienie kilku złotych. Trzeba jednak napisać, że jest to praca dla cierpliwych i osób rzetelnie podchodzących do tematu. Moim zdaniem najelpsze są: Opinie.pl. Cenne Opinnie oraz Reaktor Opinii. Pozdrawiam, Michał (testujacymichal.blogspot.com).

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest ciekawa lista z panelami ale nie wszystkie które bym poleciał osobom które chcą w taki sposób sobie dodatkowo dorabiać dam przykładowy panel studentswatch. A co do toluny to się ten panel popsuł bo ostatnio nie chce realizować wypłat. Podrawiam Grzesiek (platne-ankiety.eu)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.