piątek, 8 marca 2019

Jak i gdzie sprzedać swoje auto?

Gdy chcemy kupić nowy model samochodu, to najczęściej musimy najpierw sprzedać nasze stare auto. Nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Na szczęście wcale to nie jest takie trudne, a poza kosztami ewentualnego ogłoszenia nic nas to nie powinno kosztować. Gdy skorzystamy z profesjonalnej firmy zajmującej się takimi transakcjami, to powinno się to odbyć szybko i bezpiecznie.

Gdzie sprzedać auto

Warto informację o chęci sprzedaży swojego samochodu "rozsiać" wśród rodziny, sąsiadów i znajomych. Zdarza się, że kupcem może okazać się ktoś z najbliższego otoczenia, kto widział, jak dbaliśmy o swoje autu i je garażowaliśmy.

Dalsze kroki to ogłoszenie sprzedaży. Aby sprzedać swoje auto, wypadałoby się gdzieś z tym zamiarem ogłosić. Możliwości jest wiele:
  • ogłoszenie za szybą auta na sprzedaż
  • ogłoszenie w lokalnej prasie oraz na lokalnych serwisach www
  • ogłoszenie w social mediach (Facebook - tablica, grupa sprzedażowa; Twitter, Instagram)
  • ogłoszenie w wyspecjalizowanych serwisach sprzedażowych: otomoto, allegro, olx.
Kolejne miejsce sprzedaży to tradycyjny komis samochodowy oraz firmy zajmujące się typowym skupem aut. Ta druga propozycja jest atrakcyjna, gdy zależy nam na czasie, a nasze auto ma już sporo kilometrów przejechanych.

Zalet korzystania ze skupu aut

Zgłaszając się do firm zajmujących się skupywaniem samochodów możemy sporo zyskać.

1. Oszczędność czasu. Oczywiście możemy sami spróbować sprzedać swoje leciwe auto, ogłaszając się w internecie, lokalnej prasie, ale zanim dotrzemy do zainteresowanych osób, może minąć wiele dni. Poza tym samo umówienie się z potencjalnym klientem nie znaczy, że dokonamy sprzedaży. Takie spotkania to też nasz często zmarnowany czas.

2. Możliwość sprzedania każdego auta.
Takie miejsca jak skup aut warszawa oferują zakup prawie każdego auta. Najczęściej można u nich sprzedać:
  • auta powypadkowe
  • auta uszkodzone
  • auta każdej marki
  • auta w każdym stanie technicznym
  • auta bez przeglądu technicznego.

3. Darmowa wycena online twojego auta. Za pomocą specjalnego formularza, w którym podamy kilka podstawowych danych o naszym pojeździe (marka i model, rok produkcji, rodzaj paliwa, opis stanu technicznego), możemy zawnioskować o wstępną wycenę naszego samochodu.

4. Możliwość odbioru auta przez firmę. Jeśli pojazd nie nadaje się już do użytku, nie posiada aktualnego przeglądu technicznego, to może zostać odebrany z pomocą lawety na koszt kupującego.


Formalności sprzedawcy

Jeśli zdecydujemy się na szybką finalizację umowy, to pozostają nam już tylko zwykłe formalności. To dosłownie trzy kroki.
  1. Podpisujemy umowę kupna-sprzedaży. Profesjonalny kupujący na pewno ją nam przygotuje. W przypadku sprzedaży prywatnej wzór takiej umowy można ściągnąć z internetu. Wraz z podpisaniem umowy najlepiej przekazać samochód nowemu właścicielowi z kompletem kluczyków i dokumentów. Kupiec natomiast musi zapłacić nam ustaloną w umowie kwotę pieniężną.
  2. Udajemy się do Wydziału Komunikacji, gdzie zgłaszamy sprzedaż. Tam zostanie skserowana umowa sprzedaży, a na oryginale pracownik złoży adnotację o złożonej przez nas informacji. Mamy na to 30 dni.
  3. Udajemy się do swojego ubezpieczyciela, dokładnie tam, gdzie zawarliśmy umowę na OC naszej bryki. Na to mamy również 30 dni.
Proces sprzedażowy jest prosty i już w tej chwili możemy szukać dla siebie nowego modelu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze.