wtorek, 29 sierpnia 2017

Gdzie płacą za wpisy na blogu?

Blog można prowadzić z samej pasji, ale często bloger próbuje blogując zarobić. Jednym ze sposobów są m.in. wpisy sponsorowane. Tego typu współprace można zawierać z różnymi Agencjami PR, a także bezpośrednio z firmami. Ja natomiast dziś Wam przedstawię kilka serwisów, które pośredniczą pomiędzy blogerem a reklamodawcą.


Jedną platformą świadczącą usługę pośrednictwa współ­pracy na linii Blo­ger – Rekla­mo­dawca jest REACHaBLOGGER (wcześniej znany jako REACHaBLOGGER). Jako bloger mamy dostęp do ofert Reklamodawców i możemy jako wydawcy zgłaszać się do wybranych przez nas zleceń. Poprzez okno dialogowe ustalamy szczegóły, a po wykonaniu zlecenia wklejamy link do wpisu sponsorowanego. Jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej, to REACHaBLOGGER w momencie zlecenia wypłaty wystawi dla nas rachunek i umowę o dzieło. Po zakończeniu roku podatkowego natomiast prześle nam PIT, jeśli przewidują to przepisy podatkowe. Osobiście korzystam z tej platformy bez żadnych problemów.

Kolejny serwis to  WhitePress. Aby aktywować naszą ofertę należy, oprócz podania linka do bloga oraz do social mediów, podesłać także bieżące statystyki bloga. Zapisanie się do serwisu możliwe jest tylko dla Wydawców, którzy spełniają określone wymagania. Tu jednak nie widzimy zleceń, a jedynie czekamy aż ktoś się do nas zgłosi. Stawki podajemy na zasadzie widełek. Jeśli chodzi o wypłatę, to następuje bardzo szybko, bo w ciągu 1-2 dni roboczych. Panel sprawdzony także osobiście.

Dalej mamy jeszcze LinkHouse. Tutaj możemy umieścić ofertę swojego bloga w określonych kategoriach. Oprócz podania statystyk możemy podać minimalną liczbę znaków artykułu sponsorowanego oraz swoją cenę, którą widzą wszyscy - także niezarejestrowani czytelnicy. Wtedy czekamy aż zgłosi się do nas jakiś Zleceniodawca. Tu jeszcze się nie zapisałam.

Jestem ciekawa, czy korzystacie z któregoś panelu? A może polecacie jakiś inny serwis?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze.