piątek, 31 października 2014

Zostań ambasadorem, testerem

W sieci znajdziemy sporo miejsc, w których różne firmy dają możliwość konsumentowi testować nowe produktu za darmo. Często pośrednikami są specjalne agencje tworzące platformy marketingowe. Powstają tam tak zwane społeczności marketingowe, których zadaniem jest uprawianie rekomendowania produktów wśród znajomych oraz w internecie.
AKTUALNE: Chyba najbardziej zanany jest Streetcom. Za ich pośrednictwem można dostać się do różnych kampanii dedykowanych poszczególnym grupom respondentów. Wybór często odbywa się na podstawie ankiety i/lub aktywności uczestnika. W tego typu kampaniach można otrzymać do testowania produkt dla siebie, ale również próbki dla swojej rodziny i znajomych.

AKTUALNE: Dość świeża strona to Rekomenduj.to, choć ma już za sobą kilka przeprowadzonych kampanii, choćby kosmetyczna związana z LPM.

Jakiś czas temu na polskim rynku pojawiła się również społeczność AKTUALNE: trnd, która bardzo dobrze rozwinęła się w tego typu akcjach w Niemczech. Niedawno można było za ich pośrednictwem testować szczoteczki do zębów Oral-B i golarki męskie Braun.
AKTUALNE: Talk Marketing zdaje się, że działa w tle pozostałych społeczności marketingowych, ale niedawno ruszył na przykład z kampanią Ramy.

Jest także Buzzaar, gdzie pojawiają się także ciekawe testy, choćby sprzętu Braun.

NIEAKTUALNE: No tak, zapomniałam jeszcze o Ambasadzie Trendów, ale to dla tego, że krótko jestem tam zapisana. Ostatnio widziałam przesyłki od nich z Sznapsem.
W dniu 10.02.2016 ambasadatrendow.pl kończy swoją działalność. [edit 10.02.2016]

AKTUALNE:TestMeToo działa w różny sposób, ale ostatnio rozdaje produkty dla uczestników bez dodatkowych próbek do rekomendacji. Platforma jest dość nieczytelna dla mnie. Wymaganych jest wiele dodatkowych aktywności poprzez e-mailing oraz udostępnianie na profilach społecznościowych.

NIEAKTUALNE: Jest też Frendi, zbyt wielu kampanii nie było, ale wciąż działa. Obecnie logowanie odbywa się przez profil na Facebooku.

AKTUALNE: Klub Ekspertek Ofeminin.pl to miejsce głównie dla kobiet i możliwość testowania produktów im dedykowanych. Głównie są to kosmetyki, ale nie tylko. Po testowaniu wymagane jest napisanie opinii o produkcie i/lub wypełnienie ankiety.

NIEAKTUALNE: SampleCity.pl oferuje do testów pojedyncze produkty. Rozwija się dość prężnie, bo ma już sporą liczbę akcji testerskich za sobą. Po okresie testowania zadaniem testera jest wypełnienie ankiety.

Poza wielkimi kampaniami możemy znaleźć też miejsca, gdzie co jakiś czas przeprowadzane są testy kosmetyków, są to typowe portale przeznaczone dla kobiet w każdym wieku:
wizaz.pl AKTUALNE
ibeauty.pl. AKTUALNE
I coś dla mam maluszków znajdziecie czasami tutaj: AKTUALNE babyboom.pl. Warto zapisać się na subskrypcję newslettera, by być na bieżąco z nowymi akcjami.

NIEAKTUALNE: Inną formę oferuje portal marki Philips: ambasadorinnowacji.pl. Oprócz zdobywania punktów za wyzwania i możliwości wymiany ich na sprzęt Philips podczas specjalnych aukcji, można zgłaszać się tam do testowania nowości sprzętowych tej marki.
NOWOŚĆ: Obecnie testować produkty marki Philips można na stronie:  www.producttesterprogram.philips.com
 


Testujemy z Biedronką to program, który od 16.12.2015 przyjął nową formę. Wystarczy się zarejestrować i zgłaszać do pojawiających się testów. 1000 najlepszych uzasadnień otrzyma produkty do testów. Ale to nie wszystko, jest też konkurs z wieloma nagrodami, wystarczy zdobywać punkty i być jak najwyżej w rankingu miesięcznym oraz rocznym. [edit 16.12.2015]

NOWOŚĆ: Trybe to panel, który w Polsce zaoferował pierwsze testowanie w czerwcu 2017 roku. Ta pierwsza propozycja to kremy dla mężczyzn, ale niedługo ma się tez coś pojawić dla kobiet.

Oprócz tych miejsc w sieci co róż można znaleźć nowe nabory na testowanie i na ambasadorów marek. Wystarczy śledzić profile niektórych firm na Facebooku, a nie minie nas żadna okazja testerska. Bo przecież poznanie nowości za darmo brzmi bardzo kusząco.

16 komentarze:

 1. W życiu nie załapałam sie na żądna kampanię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za pośrednictwem większości tych stron coś testowałam. No i trnd sobie chwalę bardzo za tę szczoteczkę do zębów, a mąż miał maszynkę do golenia.

   Usuń
 2. Mi jeszcze z niczym sie nie udalo :(
  Kilku z nich nie znalam... bede musiala zerknac na ich strony.
  Dzieki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z doświadczenia wiem, że warto próbować.

   Usuń
 3. jestem zapisana do kilku... ostatnio Streetcom mnie zaskoczył pełnowymiarowym produktem w postaci Ballantines Brazil ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o mnie ostatnio Streetcom zapomniał.

   Usuń
 4. Mi tylko na wizażu udało się załapać do testów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba próbować, to pewnie znowu coś się uda.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. testowałam juz kilka razy z samplecity orsz trnd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, polecam próbować tez w pozostałych miejscach

   Usuń
 7. nie byłam jeszcze testerem:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Możesz jeszcze dodać babyonline.pl jest tam testowanie kosmetyków dla dzieci i nie tylko. Teraz np. portal oferuję testy fotelików do samochodu dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze.